חדרי רחצה הם מעוז בלתי נדלה לפריטי וינטאג', החל מאביזרים קטנים ועד לריהוט שלם.

אני מאוד אוהבת הסבה של ריהוט וינטאג' לשימוש פונקציונאלי שיכול לתפקד גם כרהיט "שמיש ".
פעמים רבות מחפשים אצלנו במחסן שידות או ארונות שיכולים לעבור הסבה ולשמש כבסיס להנחת כיור הרחצה. זהו פתרון יפה, קל, שימושי ולרוב אפילו זול יותר מהארונות המצויים בשוק ושלטעמי האישית הם כה משעממים.
לפני שאראה לכם מספר דוגמאות לשידות וינטאג' שהפכו לרהיטי אמבטיה מדליקים , הנה כמה נקודות שחשוב לשים אליהן לב לפני שבוחרים את השידה האחת:
שידת הוינטאג' המיועדת צריכה להיות בעלת עומק גדול מזה של הכיור המיועד להיות מונח עליה. עומק של כיור ממוצע הוא 20-26 ס"מ.
רוחב השידה הוא גמיש יחסית ותלוי בעיקר במקום שאתם יכולים להקצות להעמדת השידה אך כמובן לא פחות מרוחב הכיור.
גובהה של השידה הוא פרט קריטי. כדי שיהיה נוח להשתמש בכיור, גובהה של השידה והכיור יחד צריך להגייע ל -90-95 ס"מ מריצפה. ניתן למקם כיור מונח, ואז גובה השידה צריך להיות 90 ס"מ פחות גובה הכיור. ניתן להניח כיור שקוע ואז גובהה של השידה צריך להיות הגובה המקסימאלי.
אם מצאתם שידת וינטאג יפה שהגובה שלה לא מתאים למפרט הנ"ל, ניתן לשקול קיצור הרגליים או לסירוגין החלפת הרגליים לרגליים גבוהות יותר ואפילו ויתור לגמרי על הרגליים לטובת קיבוע בתליה של השידה לקיר.
רגע, רגע עוד לא לפתוח את הברז (: יש ליצור חור במרכז השידה עבור הכיור וסיימתם, לא לפני מריחת השידה לפחות בשתי שכבות של לאכה טובה עמידה במים (רצוי סינטטית).
זה הבסיס ואז השמיים הם הגבול, הלאכה יכולה להיות מט או מבריקה, אתם יכולים להחליט על צביעת השידה בכל גוון שהוא ורק אחר כך למרוח לאכה.
מה שלא תעשו זה יצא מקסים.
וכמו שהבטחתי, הנה כמה דוגמאות אני אישית מאוד אוהבת: